Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 10.12.2023

Ogłoszenia parafialne 10.12.2023

II NIEDZIELA ADWENTU 10.12.2023 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje parafialne, które prowadzi Ks. Piotr Skwira.
  2. W poniedziałek i wtorek msza z nauką dla dorosłych w Gołębiu o godz. 930 i godz. 1800. Dzieci w miarę możliwości przychodzą z rodzicami. We wtorek dzień spowiedzi i zakończenie naszych rekolekcji. Spowiedź pół godz. przed każdą mszą św.
  3. W Borowej w poniedziałek i wtorek msze z nauką  o godz. 1200 i 1700 dla dorosłych. W Niebrzegowie w poniedziałek i we wtorek Msza św. o godz. 1600. We wtorek spowiedź pół godz. przed każdą mszą.
  4. Ofiary jakie we wtorek złożymy na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Ks. Rekolekcjonisty, jako wyraz naszej wdzięczności za trud prowadzenia rekolekcji i wsparcie jego pracy duszpasterskiej.
  5. Ze względu na rekolekcje nie będzie porannych rorat w poniedziałek i wtorek. Zapraszamy na roraty od środy. Msze św. roratnie są sprawowane w dni powszednie codziennie o   godz. 630 w Domku Loretańskim dla wszystkich.
  6. We środę 13 grudnia przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy o modlitwie za ofiary stanu wojennego oraz polecajmy Bożej Opatrzności naszą ojczyznę.
  7. Każdego roku w okresie Adwentu puławskie hospicjum organizuje kwestę, w której za datek wrzucony do puszki ofiarodawca otrzymuje sianko na wigilijny stół. W najbliższą niedzielę 17 grudnia pod naszym kościołem akcję tę prowadzić będą pracownicy i wolontariusze Hospicjum im. św. Matki Teresy w Puławach.  Będą oni rozprowadzać także kalendarze hospicyjne.
  8. Są jeszcze do kupienia świece wigilijne Caritas. Małe po 10 zł, duży walec po 20 zł. Kula po 25zł. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z potrzebującymi.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji roznoszenia opłatka: ul. Wiśniowa 570zł,ul Ogrodowa -670zł. oraz Nieciecz 360zł. Zostały jeszcze opłatki.
  10. W wigilię 24 grudnia o godz. 1200 w Gołębiu odprawimy mszę św. zbiorową za zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole. W Borowej wigilię 24 grudnia 800  a w Niebrzegowie także w wigilię 24 grudnia o 1045. Kartki z imionami naszych zmarłych prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii oraz bezpośrednio przed mszą.
  11. Ponieważ wigilia wypada w niedzielę tego dnia nie będzie mszy wieczornej o godz. 1700.
  12. Gminny Ośrodek Kultury w Gołębiu zaprasza na kiermasz świąteczny 17 grudnia od godz. 10 do godz. 14.
  13. Przypominamy już dzisiaj, że w dzień Bożego Narodzenia oraz w Święto Św. Szczepana nie będzie mszy św. o godz. 1700.
  14. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się we środę 13 grudnia od godz. 14.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub telefonicznie (sms) do ks.Tomasza.