Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 18.04.2022

Ogłoszenia Parafialne 18.04.2022

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 18.04.2022 r.

Informacje duszpasterskie :

1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszej parafii do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie dziękuję paniom za przygotowanie ciemnicy, grobu i dekoracji świątecznych. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Tomaszowi za przygotowanie całego Triduum Paschalnego od strony liturgicznej oraz wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w tę liturgię. Dziękuje Panu organiście, panu kościelnemu i służbie liturgicznej za piękną oprawę liturgiczną i pomoc w organizacji tych uroczystości. Wielkie Bóg zapłać strażakom za straż przy grobie pańskim i aktywny udział w procesji rezurekcyjnej. Wszystkim, którzy pomogli nam abyśmy w uroczysty sposób mogli przeżywać wydarzenia paschalne wspólnie z Ks. Tomaszem składamy jeszcze raz serdeczne Bóg Zapłać.
  2. Składamy wielkie Bóg Zapłać za przygotowanie kaplic w Borowej i Niebrzegowie do świąt. Za posprzątanie i dekoracje. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Borowej i Skoków za straż przy Grobie Pańskim i pomoc w przygotowaniu liturgii Wielkiej Soboty.
  3. W najbliższą środę po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania.
  4. Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. Bp Adam Bab we czwartek 28 kwietnia o godz. 1800.
  5. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.
  6. Najbliższa niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii mamy relikwie św. S. Faustyny i ks. Sopoćko dlatego po każdej mszy w przyszłą niedzielę będzie błogosławieństwo tymi relikwiami.
  7. Nasz odpust ku czci św. Floriana będziemy obchodzili w niedzielę 1 maja. W sobotę 30 kwietnia odprawimy mszy św. na cmentarzu o godz. 1800 w intencji wszystkich zmarłych na nim spoczywających.
  8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.