Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 27.02.2022

Ogłoszenia parafialne 27.02.2022

VIII NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27.02.2022 r.

1. W najbliższą środę obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy okres pokutny – Wielki Post. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz przyjęcie jednego posiłku do syta (pozostałe dwa nie do syta). Ten post obowiązuje osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia. Bardzo prosimy i zachęcamy, aby w okresie Wielkiego Postu powstrzymać się od udziału w jakichkolwiek zabawach, znaleźć więcej czasu na modlitwę, udział w nabożeństwach pasyjnych, udział w rekolekcjach, lekturę Słowa Bożego.
  2. We środę popielcową Msze Św. w Gołębiu o godz. 930 i 1800. W Niebrzegowie Msza św. o godz. 1600w Borowej o godz. 1700.
  3. W okresie Wielkiego Postu będziemy sprawować nabożeństwa wielkopostne i tak: Droga Krzyżowa w Gołębiu w Piątek o godz. 1730. W kaplicach: w Niebrzegowie w środę godz. 1630 a w Borowej w piątek o godz. 1630. Gorzkie Żale w niedzielę: w Gołębiu po Mszy św. o godz. 1630 a w Kaplicach po Mszach św.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek m-ca. Po ostatniej mszy św. zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 1930.
  5. W tym tygodniu wypada I piątek m-ca. Chorych do odwiedzenia prosimy zgłaszać do ks. Tomka. W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1500 do mszy wieczornej. Spowiedź od godz. 1700.
  6. W niedzielę za tydzień zapraszamy po mszy o godz. 1200 na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami.
  7. Ofiary złożone za tydzień na tacę przeznaczone będą na koszty ogrzewania kościoła.
  8. CARITAS naszej archidiecezji organizuje zbiórkę ofiar na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Ofiary będzie można złożyć dzisiaj do puszki po każdej mszy św. oraz na tacę we środę popielcową.
  9. PCK oddział w Puławach oraz OSP w Gołębiu organizują zbiórkę darów rzeczowych Na Pomoc dla Ukrainy : środki opatrunkowe, żywność, artykuły higieniczne oraz nowe koce i śpiwory. Dary można będzie składać w garażu OSP w Gołębiu od poniedziałku do piątku w godz. 1800 – 1900.
  10. .Jutro 28 lutego będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w ośrodku kultury w Gołębiu w godz. 1330 – 1700. Zachęcamy!