Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 27.11.2022

Ogłoszenia Parafialne 27.11.2022

I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2027 r.

1. Dziś rozpoczyna się okres Adwentu w którym mamy się przygotować do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jest też czasem, który przypomina nam o powtórnym przyjściu Chrystusa przy końcu dziejów. Adwentu przeżywamy jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  2. Msze św. roratnie sprawowane będą w dni powszednie codziennie o   godz. 630 w DOMKU LORETAŃSKIM.
  3. Pragniemy poinformować, że pan Darek przestał pełnić funkcję organisty w naszej parafii. 13 listopada poinformował że przyjął propozycję i będzie organistą w parafii św. Józefa w Puławach ( na Włostowicach ). Za wieloletnią posługę w naszej parafii składamy mu z serca wielkie Bóg Zapłać !!! I serdecznie życzymy satysfakcji z pracy w nowej parafii.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek m-ca. Po mszy wieczornej zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu. ( do godz. 1930 ).
  5. W tym tygodniu wypada także pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy od godz. 1500 na adorację Najświętszego Sakramentu do mszy wieczornej.   Spowiedź św. od godz. 1700.
  6. W przyszłą niedziele rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr Kazimierski.
  7. Opłatki na stół wigilijny zostaną dzisiaj poświęcone. Prosimy bardzo serdecznie o pomoc w dostarczaniu opłatków do domów rodzin naszej parafii. Dzisiaj są w zakrystii a od jutra w kancelarii.
  8. Od dziś są do kupienia świece wigilijne Caritas. Małe walce po 10 zł i duże walce po 20 zł tylko w kolorze białym. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z potrzebującymi.
  9. Zaczął się okres grzewczy w kościele. Ofiary złożone za tydzień na tace przeznaczone będą na koszty ogrzewania kościoła. Można także wpłacać ofiary na ogrzewanie również na konto z dopiskiem „ na ogrzewanie „ . Jest to przejaw troski o nasz piękny i zabytkowy kościół odrestaurowany tak wielkim wysiłkiem finansowym.
  10. Bóg zapłać za ofiary bezimienne na nową plebanię: 2 x 50zł, 1x 500 zł i 1x 1100zł.
  11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest Mały Gość.