Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 3.03.2024

Ogłoszenia Parafialne 3.03.2024

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3.03.2024 r.

1. Przeżywamy dzisiaj już trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Jest to również pierwsza niedziela m-ca. Intencja papieska: Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.
  2. W piątek będziemy obchodzili Dzień Kobiet. Chociaż to świeckie święto, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o kobietach samotnych, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  3. Za tydzień rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Jaszcz – kanclerz naszej kurii i rzecznik prasowy ks. Arcybiskupa. Msze rekolekcyjne w niedzielę w zwykłym porządku świątecznym. Msze z nauką rekolekcyjną dla dorosłych w Gołębiu w poniedziałek i wtorek o godz. 930 i 1800. Msze z nauką rekolekcyjną dla dzieci z klas V-VII o godz. 800 a dla klas I-IV o godz. 1100. W Borowej msze z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o 1200 dla dzieci szkolnych a o 1700 dla dorosłych , a w Niebrzegowie dla wszystkich o 1600. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek.
  4. Przypominamy, że
    Droga Krzyżowa w Gołębiu w Piątek o godz. 1730.
                                  w Niebrzegowie w środę godz. 1630
                                  w Borowej w piątek o godz. 1630.
     Gorzkie Żale w niedzielę: w Gołębiu o godz. 1630
                                                  a w Kaplicach po Mszach św.
  5. Dziękując  z serca za dotychczasową troskę i życzliwość pokornie prosimy o rozpoczęcie kolejnej zbiórki ofiar na spłatę nowej plebanię. Zeszyty są w zakrystii ! Wielkie Bóg Zapłać !!!