Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 3.05.2020

Ogłoszenia parafialne 3.05.2020

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 03.05.2020 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy doroczne uroczystości odpustowe ku czci Św. Floriana, jednego z patronów naszej parafii.
    Suma odpustowa w intencji parafii o godz. 12. Będzie jej przewodniczył Wojewódzki Kapelan Straży Pożarnej ks. Mirosław Ładniak .
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Intencja papieska dla kółek różańcowych na miesiąc maj: ” Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa Bożego, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła. „
  3. Dzisiaj wypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
    To wielka i wspaniała karta w historii naszego narodu. Powinniśmy być z niej bardzo dumni.
  4. Ponieważ dzisiaj jest niedziela wielkanocna dlatego Uroczystość NMP Królowej Polki będziemy obchodzili w dniu jutrzejszym 4 maja.
    Msze Św. W Gołębiu 9.30 i 18.00. W Niebrzegowie o 16.00 a w Borowej o 17.00
  5. Przypominamy że w naszej świątyni w Gołębiu ze względu na powierzchnię może uczestniczyć we mszy św. i innych nabożeństwach maksymalnie 25 osób. W kaplicy w Borowej 10 a w Niebrzegowie 7 osób. Msze niedzielne do momentu powrotu do pełnej normalności będą odprawiane każda intencja oddzielnie. Ponieważ istnieje możliwość rekreacyjnego przebywania na otwartym terenie dlatego też myślę że jeżeli nie będzie już miejsca wewnątrz świątyni można będzie uczestniczyć we mszy na zewnątrz (zachowując obowiązujące środki ostrożności – stojąc co najmniej dwa metry od siebie). Wszystkich wewnątrz i na zewnątrz świątyni obowiązują maseczki. Prosimy sprawdzać godziny zamówionych mszy św.
  6. Trudno jest wyznaczać kto na którą godzinę może przyjść dlatego bądźmy elastyczni. Pierwszeństwo mają rodziny zamawiające intencje.
  7. Bardzo gorąco zapraszamy na Niedzielne Msze Św.
  8. Bardzo gorąco zapraszamy na Majówki. W kościele w Gołębiu są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730 a w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Majówki w kaplicach z udziałem księdza : w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 w Niebrzegowie we środę o godz. 1630.
  9. Od poniedziałku do soboty od godz. 15 do mszy wieczornej jest możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. ZAPRASZAMY.
  10. Kancelaria czynna w normalnych godzinach od poniedziałku do piątku.