Ogloszenia Ogłoszenia Parafialne 30.04.2023

Ogłoszenia Parafialne 30.04.2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2023 r.

1. We środę wypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. To wielka i wspaniała karta w historii naszego narodu. Powinniśmy być z niej bardzo dumni. Zapraszamy na mszę o godz. 1200 w czasie której będziemy modlili się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Po mszy będą składane wiązanki pod pomnikiem na Skwerze Niepodległej.
  2. Dla nas katolików jest to także Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. Gołąb 930 , 1200 , 1700 . Borowa 800 i Niebrzegów 1045.
  3. W najbliższą sobotę 6 maja nasza ochotnicza straż pożarna z Gołębia będzie obchodziła piękny jubileusz 100 –lecia istnienia. Uroczystości te rozpocznie msza św. w naszym kościele o godz. 1200. Po mszy odbędzie się poświęcenie i wręczenie naszym strażakom sztandaru. Bardzo serdecznie wszystkich na te uroczystości zapraszamy!!!
  4. Również w najbliższą sobotę 6 maja z racji odpustu ku czci św. Floriana bardzo serdecznie zapraszamy na mszę św. na cmentarzu o godz. 1800 w intencji naszych zmarłych. Różaniec o 1730.
  5. Za tydzień w niedzielę 7 maja będziemy przeżywali doroczny odpust ku czci św. Floriana. Uroczysta suma odpustowa o godz. 1200. Ponieważ św. Florian jest patronem strażaków w sposób szczególny będziemy za jego wstawiennictwem polecać wszystkich strażaków powiatu puławskiego Bożej Opatrzności.
  6. Jako dopełnienie uroczystości odpustowych BARDZO GORĄCO ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY FLORIADA który rozpocznie się o godz. 1500. Będzie wiele występów i różnych atrakcji.
  7. W tym tygodniu wypada I czwartek m-ca. Po mszy wieczornej zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.
  8. W pierwszy piątek m-ca ( 5 maja ) adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15 do majówki włącznie. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1730.
  9. Jutro rozpoczynamy m-c maj który w naszej tradycji jest miesiącem dla Matki Bożej. Bardzo gorąco zapraszamy na Majówki. W kościele w Gołębiu są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730 a w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Majówki w kaplicach z udziałem księdza : w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 w Niebrzegowie we środę o godz. 1630
  10. Bóg zapłać za ofiary na spłatę plebanii : Matygi 610zł. Nie wróciły jeszcze zeszyty z ul. Puławskiej i Piaskowej. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.