Ogloszenia Ogłoszenia parafialne 4.06.2023

Ogłoszenia parafialne 4.06.2023

IX NIEDZIELA ZWYKŁA  4.06.2023 r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Informacje duszpasterskie :

1. Dzisiaj na terenie naszej parafii odbędą się I Nadwiślańskie Spotkania z Folklorem Ziemi Puławskiej. O godz. 1200 Msza Św. Od godz. 1300 na parkingu wiele atrakcji. Miedzy innymi prezentacja i rywalizacja Kół Gospodyń Wiejskich w ramach tzw. „Bitwy regionów” oraz występy zespołów. Bardzo serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów: Starostwa Powiatowego w Puławach i Gminy Puławy.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela m-ca. Intencja papieska : Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.
  3. W tym tygodniu wypada druga środa m-ca. Po mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Loretańskie.
  4. We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. W tym dniu Msze św. w Kościele parafialnym o godz. 1000 z uroczystą procesją do czerech ołtarzy i o godz. 1700. Bardzo gorąco i serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. Trasa procesji ulicami Żuławy, Boczna i Folwarki. Zapraszamy dziewczynki z przedszkola oraz klas od I do IV do sypania kwiatków. Jednocześnie prosimy wszystkich o kwiatki do sypania na procesję. Kosz na kwiaty będzie stał przed wejściem do kościoła. O pomoc w zorganizowaniu i zabezpieczeniu procesji zwracamy się do ochotniczych straży pożarnych z naszej parafii. Ofiary, jakie w tym dniu złożymy na tacę przeznaczone będą na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
  5. Mszę św. w Borowej i Niebrzegowie w tym dniu odprawimy o godz. 800.
  6. W Uroczystość Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 1000 dzieci z klas czwartych będą obchodzić swoją rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Próby przed uroczystością odbędą się w poniedziałek i we wtorek o godzinie 18.30,

a próba sypania kwiatów we środę o godzinie 17.

1. Bóg Zapłać za ofiary na spłatę plebanii: ul. Kolejowa i Lotnisko 560zł, ul. Boczna, Cicha i Wesoła 400zł, Borowina 700zł, ul. Folwarki 1345zł oraz indywidualna 300zł.