Bez kategorii Ogłoszenia parafialne 5.05.2024

Ogłoszenia parafialne 5.05.2024

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 05.05.2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy naszą uroczystość odpustową ku czci Św. Floriana patrona strażaków. Uroczysta suma odpustowa o godz. 1200 w intencji całej parafii ale szczególną modlitwą otoczymy druhów i druhny strażaków z naszej parafii i całego powiatu puławskiego. Posługę słowa i sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Maciej Staszak.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Intencja papieska : ” Módlmy się, aby siostry zakonne, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  3. W tym tygodniu pragniemy modlić się o tegoroczne urodzaje czyli tzw. Obrzęd poświęcenia pól. Będziemy odprawiali msze bez procesji w tych miejscach co zawsze. W poniedziałek Borowa w kaplicy o 1915. We wtorek Gołąb w kościele o 1830. Niebrzegów i Nieciecz razem w kaplicy we środę o 1900. We czwartek  Skoki przy krzyżu o godz. 1900. W piątek Wólka Gołębska przy krzyżu o godz. 1900.
  4. W najbliższą niedzielę 12 maja w naszej parafii będą rozprowadzane „Kremówki Papieskie”, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej ( SMAL ) które od lat odbywa się w Garbowie. Będą w cenie 8 zł za sztukę. Dodatkiem do kremówek będą broszury z mało znanymi historiami z życia Św. Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do wsparcia działania młodych tym bardziej że smak kremówek jest nam już dobrze znany.
  5. Bardzo gorąco zapraszamy na Majówki. W kościele w Gołębiu są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730 a w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Majówki w kaplicach przed Najświętszym Sakramentem : w Borowej we wtorek i piątek o godz. 1630 w Niebrzegowie we środę o godz. 1600
  6. Zwracamy się z pokorną i gorącą prośbą o rozpoczęcie „majowej” zbiórki na spłatę plebanii. Z serca dziękujemy za dotychczasową życzliwość wyrażającą się w składanych ofiarach i zrozumienie że nie jest to inwestycja szybka ale wieloletnia (spłata). Jestem przekonany że dzięki dalszej życzliwości do końca 2028 spłacimy ją całkowicie. To przede wszystkim dzięki waszej życzliwości możemy godnie mieszkać. Jeszcze raz Wielkie Bóg Zapłać !!! Zeszyty są w zakrystii.
  7. Za tydzień po mszy św. o godz. 12 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej komunii świętej.